Raf-Pol

Trudna sztuka mycia i dezynfekcji rąk.

05-05-2021

Dbanie o czystość rąk to czynność z pozoru łatwa, a nawet jedna z łatwiejszych, jakie przychodzi nam wykonywać kilka razy w ciągu dnia. Robiąc coś tak często przestajemy zastanawiać się nad poprawnością wykonywania czynności, która jest tak ważna w kwestii dbania o siebie oraz zdrowie swoje i osób, z którymi przebywamy. Czystość i dezynfekcja rąk nie powinna być domeną tylko i wyłącznie czasu, w którym zmagamy się z pandemią. Jednak w okolicznościach jakie nas spotkały warto pogłębić swoją wiedzę w tym temacie.

Dezynfekcja czy mycie rąk wodą z mydłem?

Dezynfekcja to wcieranie preparatu, który zawiera przynajmniej 60% alkoholu w skórę dłoni. Jest to zabieg, który owszem jest skuteczny i bezpieczny natomiast jego nadużywanie może doprowadzić do tego, że skóra dłoni stanie się sucha i swędząca. W efekcie staje się zaczerwieniona i ostatecznie zaczyna pękać. Dlatego też w momencie gdy mamy dostęp do ciepłej wody oraz mydła, to tą opcję należy wybrać. Oczywiście przy założeniu, że zrobimy to w odpowiedni sposób.

Jak poprawnie myć ręce?

Mycie rąk to usuwanie zabrudzeń i bakterii wodą z mydłem. Woda, której używamy powinna być ciepła. Namydlone dłonie myjemy przez przynajmniej 30 sekund. Często mówi się tutaj o nuceniu w tym czasie refrenu popularnej piosenki zespołu Bajm Biała Armia, który trwa dokładnie 30 sekund. Mycie rąk nie powinno zająć więcej niż minutę. Należy pamiętać o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków. Co ważne, aby zapobiec przesuszeniu skóry należy wycierać ręce do momentu aż będą całkowicie suche.

Przemyślany wybór środków do dezynfekcji to odpowiedzialność za zdrowie twoje i twoich klientów.

W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie na środki dezynfekujące, na naszym rynku pojawiły się produkty o wątpliwej jakości. Wiele z nich nie posiada notatki o składzie, która stanowi kluczową informację dotyczącą skuteczności i bezpieczeństwa. Kupując środki do dezynfekcji należy domagać się informacji o składzie i numerze pozwolenia, a w razie niejasności – karty charakterystyki produktu. Musimy pamiętać, że każdy tego typu produkt wprowadzony na polski rynek musi posiadać pozwolenie na obrót, które jest wydawane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

To, jakie wybierają Państwo produkty i środki dezynfekcji świadczy o państwa odpowiedzialności w kwestii zdrowia    pracowników i klientów.

Zespół Clean Way

Regulamin konkursu “Czyste biurko, czyste myśli”.

    Regulamin-konkursowy-3docx

CZYTAJ DALEJ

Wspieramy toruński sport!

Co robimy gdy nie sprzątamy? Wspieramy toruński sport. Jako firma angażująca się w ważne wydarzenia w Toruniu, jak i na terenie całego województwa, chcemy wspierać również takie wydarzenia jak rozgrywki sportowe, szczególnie tych drużyn, które są najbliższe naszemu sercu kibica. Jedną z takich drużyn jest FC Toruń – grupa footsalowa, której mamy przyjemność być sponsorem. […]

CZYTAJ DALEJ