Raf-Pol

JAKIE DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE PODEJMUJEMY W FIRMIE?

06-07-2021

JAKIE DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE PODEJMUJEMY W FIRMIE?

Firmy jako podmioty nieustannie działające w przestrzeni  rynkowej, terenowej i środowiskowej powinny wywiązywać się nie tylko z obowiązków formalnych, ale także środowiskowych. Świadomość wpływu wszelkich działań w firmie na stan środowiska jest jedną z kluczowych kwestii zarówno w większych jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Jako że firma działa na wielu płaszczyznach jest w stanie realnie wpłynąć na stan środowiska.

Clean Way jako firma, która u podstaw  swojego funkcjonowania posiada zakorzenione wartości polityki CSR, czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wprowadza działania proekologiczne, zarówno w siedzibie firmy, jak i w miejscach gdzie wykonywane są usługi porządkowe.

W kwestii działań proekologicznych można nazwać Nas specjalistami w branży. Po pierwsze, codziennie od 13 lat mamy na uwadze ochronę środowiska oraz oszczędność w kwestii wykorzystywania zasobów energetycznych naszej planety. Po drugie, od lat oferujemy usługi porządkowe, wiemy zatem w jaki sposób dbać o naturalne otoczenie wokół nas.

 

Jakie działania proekologiczne podejmujemy w firmie Clean Way?

Wprowadzenie w  siedzibie firmy  eko-rozwiązań nie jest zadaniem trudnym. Wystarczą chęci, motywacja oraz trochę pomysłowości.

• Zaopatrzamy biuro w najwyższej jakości dozowniki do mydła, które pozwalają na dozowanie minimalnej ilości mydła potrzebnej do prawidłowego mycia rąk. Tym samym zmniejszamy zużycie produktów oraz odpadów.

• Zaopatrzamy biuro w najwyżej jakości dozowniki do ręczników papierowych oraz w wydajne ręczniki papierowe Tork, dzięki czemu do wytarcia dłoni używamy tylko jednego kawałka ręcznika. Minimalizacja zużycia produktów i odpadów oraz kosztów z nich związanych.

• Drukowanie ograniczamy do drukowania dokumentów tylko i wyłącznie niezbędnych. Wprowadziliśmy w firmie elektroniczny obieg dokumentów – wszystkie możliwe dokumenty staramy się przekazywać, zarówno między sobą jak i w komunikacji z innymi firmami, drogą mailową. Jeśli dany dokument jest wymagany w wersji papierowej, korzystamy z opcji dwustronnego drukowani.

• Nie kupujemy butelek z wodą, ograniczając zużycie plastiku. Korzystamy tylko i wyłącznie z dzbanków filtrujących wodę.

•W siedzibie firmy korzystamy z mat wejściowych. Wydłużamy żywotność podłogi, oszczędzamy koszty jej wymiany, zmniejszamy zużycie środków czystości.

• Prowadzimy segregację śmieci zarówno w siedzibie firmy, jak i poza nią, czyli w każdym miejscu gdzie przeprowadzamy swoje działania i prace.

• W przypadku, gdy chcemy pozbyć się nietypowych odpadów, wykorzystujemy Algorytm Odpadowy, który pomaga w znalezieniu punktu zbioru danego typu problematycznego odpadu.

• Każdy komputer w firmie ma ustawiony szybki czas wygaszania, co oznacza, że gdy urządzenie nie jest chwilowo używane, wygasza się i pobiera dużo mniej energii elektrycznej.

• W firmie nie używamy jednorazowych talerzyków czy kubeczków, ograniczając ilość odpadów.

• Staramy się utrzymywać jak najmniejsze stany magazynowe, tj. zamawiamy tyle towaru ile aktualnie potrzebujemy.

• Przeprowadzamy ekologiczne sprzątanie biura zarówno wewnątrz jak i wewnątrz wykorzystując nieszkodliwe dla środowiska oraz niezwykle wydaje produkty.

• Korzystamy z paneli słonecznych,wykorzystując odnawialne źródła energii i tym samym ograniczając emisję Co2.

 

Jak Clean Way może pomóc w prowadzeniu ekologicznej działalności?

Każda branża ma możliwość wprowadzania rozwiązań ekologicznych. Z perspektywy firmy oferującej usługi porządkowe oraz dostarczającej środki czystości i produkty do sprzątania, możemy zagwarantować, że użycie profesjonalnej chemii zarówno w warunkach domowych, biurowych jak i magazynowych efektywnie wpłynie na stan środowiska oraz na zmniejszenie wykorzystania surowców. W ofercie Clean Way znajdą Państwo tylko i wyłącznie produkty wydajne i profesjonalne.

Jako firma dostarczająca środki chemiczne, mamy na uwadze fakt, że chemia przez nas dostarczana może generować szkodliwe związki, które nie wpływają pozytywnie na środowisko wokół nas. Jest to jednak kwestia, której niestety nie mamy możliwości zmienić jeśli chodzi o profesjonalne czyszczenie powierzchni. Dlatego też wybieramy środki najwyższej jakości, których wydajność znacząco wpływa na ilość wykorzystywanego produktu. Co więcej, w naszej ofercie posiadamy również alternatywę, jaką są linie produktów ekologicznych, emitujących mniej szkodliwych substancji do środowiska.

 

W jaki sposób wybór profesjonalnych środków czystości może być działaniem proekologicznym?

Odpowiedź jest prosta. Tego typu produkty są wydajniejsze, a więc  zużywamy ich stosunkowo mniej; są skuteczniejsze w działaniu (dokładniej czyszczą i konserwują powierzchnie różnego typu), a więc nie jest wymagane tak częste sprzątanie.  Przykładem jest linia produktów Taski Jontec, czyli linia najwydajniejszych preparatów do mycia i konserwacji powierzchni. Produkty tego typu pozwalają na przeprowadzenie 3 razy więcej myć niż regularne produkty.

Co więcej, wykonując oferowane przez nas prace porządkowe, takie jak kompleksowe sprzątanie obiektów, konserwacja posadzek czy utwardzanie posadzek wykorzystujemy profesjonalne i nowoczesne maszyny, które są zasilane w sposób zrównoważony i oszczędny. Dzięki nowoczesnym technologiom maszyny zużywają o połowę mniej wody oraz środków czyszczących, a także nie wydzielają szkodliwych substancji.

Regulamin konkursu “Czyste biurko, czyste myśli”.

    Regulamin-konkursowy-3docx

CZYTAJ DALEJ

JAKIE DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE PODEJMUJEMY W FIRMIE?

JAKIE DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE PODEJMUJEMY W FIRMIE? Firmy jako podmioty nieustannie działające w przestrzeni  rynkowej, terenowej i środowiskowej powinny wywiązywać się nie tylko z obowiązków formalnych, ale także środowiskowych. Świadomość wpływu wszelkich działań w firmie na stan środowiska jest jedną z kluczowych kwestii zarówno w większych jak i mniejszych przedsiębiorstwach. Jako że firma działa na wielu […]

CZYTAJ DALEJ