Raf-Pol

Neutralizator a odświeżacz – czym się różnią?

29-11-2022

Neutralizacja i odświeżanie są bardzo często używany zamiennie, jednak  jak się okazuje, w praktyce są to sposoby, które znacząco różnią się od siebie. Czym dokładnie jest i jak działa neutralizator, a jak odświeżacz i dlaczego warto poznać różnice? Odpowiadamy w artykule.

 

Zapach unoszący się w przestrzeni jest ściśle powiązany z tym, jak czujemy się w danym pomieszczeniu i w jaki sposób je zapamiętujemy. Zdarza się, że pojawiające się zapachy są na tyle nieprzyjemne, że pracownicy nie mogą komfortowo wykonywać pracy, natomiast goście czy klienci są w takiej sytuacji bardzo szybko zniechęceni do danego miejsca. Takie sytuacje mogą mieć miejsce pomimo faktu, że w danym obiekcie czystość jest na wysokim poziomie.

Zapach ma ogromny wpływ na odczucia związane z danym miejscem, a co za tym idzie, jest elementem, który może pomóc w sprzedaży i pozyskaniu nowych klientów, a także w budowaniu pozytywnych skojarzeń z naszą firmą. W jaki sposób zadbać o ten aspekt? Używając neutralizatorów czy odświeżaczy? Jak wszystko, to zależy.

Neutralizator a odświeżacz.

Neutralizatory i odświeżacze to dwa typy preparatów, których zadaniem jest zachowanie świeżości w pomieszczeniu. Są to jednak środki o trochę innym działaniu. Odświeżacz tymczasowo maskuje nieprzyjemny zapach, natomiast neutralizator go usuwa, czyli niejako likwiduje źródło nieprzyjemnego zapachu w powietrzu.

Działanie odświeżacza jest znacząco krótsze, liczone raczej w minutach niż w godzinach. Nieprzyjemny zapach powraca w momencie, gdy cząsteczki odświeżacza opadną. Używanie odświeżacza do maskowania bardzo intensywnych zapachów o stałym źródle może doprowadzić do powstania nieciekawej mieszanki zapachów, która w najgorszym przypadku pogorszy stan powietrza w pomieszczeniu.

Neutralizator cechuje się dłuższym i silniejszym działaniem. Neutralizator nie tylko maskuje brzydkie zapachy, ale je usuwa. To oznacza, że po użyciu neutralizatora zapach nie wraca. Cząsteczki preparatu niejako „pożerają” cząsteczki nieprzyjemnego zapachu. Bardzo często mają one również funkcje dezynfekujące i bakteriobójcze. Warto pamiętać, że neutralizator raczej nie nada przyjemnego zapachu, jego zadaniem jest raczej usunięcie tych niepożądanych. W ofertach można znaleźć neutralizatory, które po prostu nie mają nawet żadnego zapachu.

Kiedy używać neutralizatora, a kiedy odświeżacza?

Podsumowując, jak opisaliśmy wcześniej, neutralizator służy do usuwania nieprzyjemnych zapachów, natomiast odświeżacz do odświeżania powierzchni. Wszystko zależy więc od sytuacji w pomieszczeniu. Warto też podkreślić, że neutralizator będzie wskazany, jeśli osoby przebywające w pomieszczeniu są wyczulone na mocne i intensywne zapachy. Neutralizator będzie na pewno dużo delikatniejszy niż odświeżacz, który działa doraźnie, a więc bardzo intensywnie w momencie i chwile po rozpyleniu.

 

Jakie odświeżacze i neutralizatory wybrać?

Jak wiemy z doświadczenia, odczuwanie zapachów jest kwestią bardzo indywidualną, dla jednych dany zapach będzie przyjemnym dodatkiem, który umili pracę czy przebywanie w pomieszczeniu, a dla innych ten sam może być przyczyną bólu głowy. Ważne jest, aby stosować  tego typu preparaty w sposób ostrożny i uważny. Na początku najlepiej użyć małej ilości odświeżacza, wykorzystując próbkę. To czy zapach będzie pozytywnie oddziaływał, zależy oczywiście od preferencji różnych osób.

Warto również zdecydować się na odświeżacze i neutralizatory profesjonalnych marek, które w składzie mają naturalne olejki zapachowe. W ten sposób zmniejszymy prawdopodobieństwo nieprzyjemnych odczuć, czy też tzw. sztuczności w zapachu.

Odświeżacze i neutralizatory warte uwagi.

Odświeżacze i neutralizatory, które warto wypróbować to produkty firmy Kala, które wprowadzamy do oferty po wcześniejszym przetestowaniu ich działania. Są to produkty profesjonalne, zawierające naturalne olejki zapachowe, niezwykle wydajne i wybierane przez wielu naszych klientów. W naszej ofercie znaleźć można neutralizatory typu SHOT, olejki zapachowe oraz dedykowane do nich dyfuzory. Zachęcamy do wypróbowania.

Zapraszamy do naszego sklepu: sklep.cleanway.pl 

Osiągneliśmy wyjątkową jakość! ISO 9001:2015

Z dumą informujemy, że firma Clean Way została uhonorowana certyfikatem ISO. Nasz System Zarządzania Jakością przeszedł ocenę zgodności z wymaganiami ISO 9001:2015. Certyfikat ISO to dla nas ogromne wyróżnienie i podstawa do jeszcze silniejszej współpracy z klientami. Ten certyfikat to nie tylko puste słowa. Jest on gwarancją dla naszych klientów, że usługi są realizowane zgodnie […]

CZYTAJ DALEJ

Czysty zysk – dozowniki za złotówkę!

Odbierz dozowniki marki Tork za 1 zł! Zadbaj o bezpieczeństwo, higienę oraz komfort pracowników i klientów. To chyba najlepszy moment żeby zdecydować się na takich ruch. Szansa na wymianę starego dozownika na higieniczny dozownik Tork, który otrzymają Państwo praktycznie za darmo (1 zł). Co trzeba zrobić? Kupić  mydła lub preparaty do dezynfekcji rąk. I to […]

CZYTAJ DALEJ