Raf-Pol

Ogromne znaczenie higieny rąk

20-04-2021

30 sekund, które może uratować życie.

Powyższy film jest wizualizacją tego, jak szybko, poprzez nieodpowiednią higienę rąk lub jej brak, rozprzestrzeniają się bakterie oraz wirusy.

Co roku umiera aż 16 milionów osób zakażonych w palcówkach służby zdrowia, natomiast setki milionów osób jest ofiarą różnego rodzaju chorób i jest zmuszonych do przedłużonej hospitalizacji. Zaczynając od higieny rąk jesteśmy w stanie uratować życia. Dezynfekcja rąk jest praktycznie najważniejszym działaniem, które należy podjąć w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów oraz powstawaniu infekcji. Wynika to z faktu, iż ręce są miejscem, na którym okresowo kumulują się mikroorganizmy chorobotwórcze, które następnie mogą zostać przeniesione na inną osobę. Według informacji zamieszczonych przez Stobrawskie Centrum Medyczne po 12 kontaktach z zakażonymi powierzchniami za zanieczyszczone można uznać aż 40% powierzchni dłoni. Dezynfekcja rąk i dłoni jest więc szczególnie ważna. W placówce powinny znajdować się przynajmniej dwa preparaty dezynfekujące, tak aby zapewnić alternatywę dla osób, które są nadwrażliwe na dany składnik środka dezynfekującego.  Wyróżniamy dezynfekcję higieniczną i chirurgiczną; ta druga jest zdecydowanie bardziej wymagająca i stosuje się ją podczas zabiegów. Natomiast higieniczną dezynfekcję rąk powinno wykonywać się:

• przed dotknięciem pacjenta,

• przed myciem lub procedurami aseptycznymi (tj. mającymi na celu dążenie do jałowości pomieszczeń, narzędzi, leków),

• podczas występowania ryzyka związanego z narażeniem na kontakt z krwią lub płynami ustrojowymi,

• po dotknięciu pacjenta

• po dotknięciu powierzchni znajdujących się w otoczeniu pacjenta

Przy doborze środków do dezynfekcji powinno zwracać się uwagę na skład preparatu oraz informację dotyczącą odpowiedniego pozwolenia. Aby uzyskać informacje na temat produktów, dla których zostało wydane pozwolenie na handel należy sprawdzić czy widnieją one w Wykazie Produktów Biobójczych, dostępnym na stronie (link), która jest systematycznie aktualizowana.

Czyste ręce są warunkiem bezpieczeństwa i zapobiegają wielu cierpieniom.  Niestety nieprzestrzeganie zasad higieny rąk stanowi ogólnoświatowy problem.

usługi porządkowe

Usługi utrzymania czystości

Coraz więcej firm, chcących skupić się tylko na swojej działalności, a nie na jej administracji, chcących zaoszczędzić pieniądze i czas związany z zatrudnieniem pracowników sprzątających przekazuje utrzymanie czystości swojego minia firmie zajmującej się profesjonalnym utrzymaniem czystości.

CZYTAJ DALEJ

Natychmiastowe wycofanie produktu przez Essity

Essity, firma zajmująca się higieną i ochroną zdrowia, produkująca i sprzedająca środki ochrony osobistej wycofuje ze sprzedaży oraz produkcji piankę do dezynfekcji rąk. Chcielibyśmy zakomunikować, że ze względów bezpieczeństwa oraz w obawie o nieodpowiednie użytkowanie piany do dezynfekcji Tork, firma Essity wycofuje  produkt z rynku ze skutkiem natychmiastowym. Są to produkty o kodach 520101, 511104 […]

CZYTAJ DALEJ