Raf-Pol

Sprzątanie po remontach i budowach

18-08-2021

Sprzątanie po budowie czy remoncie jest bardzo często problematyczną kwestią zarówno dla firm, przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych, ze względu na fakt, że zdecydowana większość firm remontowych i budowlanych nie oferuje usług sprzątania. Zabrudzenia, które powstają podczas tego typu działań, są trudne do usunięcia na własną rękę, czasami jest to wręcz niemożliwe.

Z pomocą przychodzą firmy sprzątające, które w swojej ofercie posiadają kompleksowe i generalne sprzątanie obiektów, takich jak hale, magazyny, mieszkania, domy czy obiekty biurowe. Firma sprzątająca w swoim wyposażeniu posiada profesjonalny sprzęt, odpowiedni do czyszczenia tego typu zabrudzeń.

 

Jakie zabrudzenia powstają podczas remontu?

Podczas remontu w pomieszczeniu czy budynku, osadzają się ogromne ilości kurzu oraz pyłu powstające zazwyczaj poprzez zabiegi takie jak tynkowanie, szpachlowanie, docinanie płytek czy szlifowanie. Pyłu jest tyle, że usunięcie go wydaje się niemal niemożliwe. Kolejnym, uciążliwym zabrudzeniem mogą być plamy od farb, gruntu lub innych tego typu substancji. Zabrudzenia szybko zasychają. Poza tym, po remoncie w pomieszczeniu mogą pojawić się także opiłki lub pozostałości po docinaniu materiałów. Podczas remontu powstaje również wiele śmieci, takich jak opakowania po materiałach, resztki materiałów oraz folie i zużyte narzędzia. Pomimo zabezpieczania mebli, podłóg czy okien foliami remontowymi, zabrudzenia, kurz i płyn i tak przedostają się wszędzie. Każda, nawet najmniejsza i najbardziej ukryta powierzchnia musi być dokładnie umyta lub wyszorowana oraz kilkukrotnie wytarta, jako że niemożliwe jest, aby jednorazowe czyszczenie okazało się wystarczające. Jeśli niedokładnie doczyścimy dane powierzchnie, brud i pył będą pojawiać się jeszcze wiele tygodni po remoncie.

Co więc zrobić w sprawie gruntownego sprzątania budynku lub pomieszczenia pozostawionego w takim stanie? Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się o pomoc do firmy sprzątającej, która doradzi jakie rozwiązanie wybrać.

 

Dlaczego warto zlecić sprzątanie po remoncie lub budowie firmie sprzątającej?

1. Po pierwsze, komfort i wygoda. Jak wspominaliśmy wcześniej, usuwanie pyłu i kurzu (podkreślmy, że kurz po remoncie jest dużo bardziej problematyczny niż zwykły kurz) zajmuje wiele dni i dużo wysiłku, jako że sprzątanie musimy przeprowadzać kilka razy. Profesjonalna ekipa sprzątająca jest w stanie jednorazowo usunąć takie zabrudzenia.

2. Po drugie, oszczędność czasu. Ekipa sprzątająca posiada odpowiedni sprzęt, taki jak specjalistyczne odkurzacze, szorowarki i zamiatarki, a także odpowiednie środki czystości, które pozwalają na szybkie doprowadzenie pomieszczenia do stanu czystości.

W zależności od wielkości powierzchni, jaka jest do posprzątania, zespół sprzątający jest w stanie wykonać takie zlecenie w ciągu jednego dnia. Członkowie zespołu znają się na rzeczy i wiedzą, w jaki sposób traktować poszczególne zabrudzenia. Co więcej, zespół liczy więcej niż jedną osobę, co sprawia, że czas pracy znacząco się skraca. Wynajmując firmę sprzątającą, nie musisz przekładać innych zaplanowanych zabiegów związanych z remontem, takich jak dostawa mebli czy dalsze wyposażanie pomieszczenia/budynku.

3. Po trzecie, oszczędność pieniędzy. Z pozoru, wydawać się może, że wynajęcie ekipy sprzątającej wiąże się z dużymi kosztami, co jednak nie jest tak oczywistym faktem. Samodzielny zakup środków, które pozwolą na gruntowne czyszczenie pomieszczenia i budynku oraz wynajem maszyn jest zabiegiem dużo droższym. Co więcej, profesjonaliści przeprowadzający tego typu sprzątanie są przeszkoleni w kwestii bezpiecznego czyszczenia poszczególnych posadzek i materiałów, dzięki temu masz pewność, że żadna z powierzchni nie zostanie zniszczona. Unikniesz więc kosztów związanych z naprawą lub wymianą danej powierzchni czy materiału.

Firma Clean Way oferuje usługi sprzątania i czyszczenia budynków, mieszkań oraz domów po remoncie lub budowie. Cena usługi jest ustalana indywidualnie, w zależności od wielkości i rodzaju powierzchni oraz rodzaju zanieczyszczeń.

Skontaktuj się z nami i w ciągu 48 godzin otrzymaj spersonalizowaną ofertę oraz wycenę.

Kontakt:

biuro@cleanway.pl

+48 668 106034

 

15 października – światowy dzień mycia rąk

Odpowiednie mycie rąk = bezpośrednie zmniejszenie ryzyka zachorowań Mycie rąk, czyli czynność z pozoru prosta i nieskomplikowana do momentu gdy zaczynamy zdawać sobie sprawę, że większość z nas robi to źle. 10-sekundowe mycie rąk samą wodą nie przynosi tak na prawdę żadnych efektów, bakterie wciąż pozostają na naszej skórze i ruszają z nami dalej w […]

CZYTAJ DALEJ

Neutralizator a odświeżacz – czym się różnią?

Neutralizacja i odświeżanie są bardzo często używany zamiennie, jednak  jak się okazuje, w praktyce są to sposoby, które znacząco różnią się od siebie. Czym dokładnie jest i jak działa neutralizator, a jak odświeżacz i dlaczego warto poznać różnice? Odpowiadamy w artykule.   Zapach unoszący się w przestrzeni jest ściśle powiązany z tym, jak czujemy się […]

CZYTAJ DALEJ